FAQ

Často kladné otázky

Z akého materiálu sú vyrábané obrúčky Laura Gold?

Všetky svadobné obrúčky značky Laura Gold® sú vyrábané zo 14 karátového, 18 karátového zlata, striebra alebo platiny. Všetky použité materiály sú platne registrované na puncovom úrade Slovenskej republiky a podliehajú prísnej kontrole zloženia a kvality.

Aké diamanty používate?

Pri osádzaní drahých kameňov už roky používame kvalitné a vyberané diamanty dodávané spoločnosťou INBAR Praha, ktorá obchoduje s diamantmi na svetovej burze. Krajina pôvodu týchto diamantov je Belgicko. Hlavnou prednosťou týchto drahých kameňov je ich dokonalá presnosť, ktorá je vyžadovaná pri ich osádzaní do šperkov. Obrúčka po osadení presných kamienkov vyzerá vďaka precízne opracovaným rozmerom dokonale. Presnosť opracovania je dôležitá napríklad aj z toho dôvodu, aby osadené kamienky na obrúčke mali rovnakú výšku pri prečnievaní.

Pre svadobné obrúčky používame štandardne kvalitu kamienkov SI1G. Ide teda o veľmi kvalitné diamanty s malými inklúziami pozorovateľnými pri použití 10 násobne zväčšujúcej lupy. Farebnosť nami používaných diamantov je typu – veľmi biela, čo znamená, že diamant je takmer bezfarebný a kvalitatívne sa tak radí medzi najcennejšie.

Čím sa líšia obrúčky Laura Gold od iných obrúčok?

Prvoradou silnou stránkou našich obrúčok je ich kvalita. Na výrobe sa podieľa tím pracovníkov s dlhoročnými skúsenosťami vo výrobe šperkov. Kvalitu a presnosť vyhotovenia zabezpečuje aj špeciálne vybavenie našej dielne, vďaka ktorému majú obrúčky presné a dokonalé tvary, presné rozloženie kamienkov a vzorov. Obrúčky sú vyrábané bezspojovo, čo znamená, že na nich nie je žiadny zvar či nerovnosti. Viac o výrobe sa dočítate v sekcii technológia.

Akú záruku a servis poskytujete svojim zákazníkom?

Ako prví na Slovensku poskytujeme doživotný bezplatný servis na obnovu povrchu a kontrolu obrúčok. Každý zákazník obdrží k svojim obrúčkamcertifikát pravosti s jedinečným sériovým číslom.

Po vyplnení registračného formuláru máte automaticky možnosť si uplatniť BEZPLATNÝ doživotný servis, avšak najskôr po dvoch rokoch od zakúpenia obrúčok a následne každé dva roky.

Môžem svoje staré žlté zlato použiť aj na výrobu obrúčok z bieleho alebo červeného zlata?

Samozrejme, nezáleží akú farbu má vaše zlomkové zlato. Na vybraných predajných miestach ho môžete použiť ako protihodnotu na výrobu vašich nových svadobných obrúčok bez ohľadu na to, z akého materiálu si ich vyberiete. Tu je dôležité, aby malo zlomkové zlato požadovanú rýdzosť a túto otázku vám zodpovedajú naši obchodní partneri na predajných miestach po celom Slovensku.

Môžem si vami ponúkaný model obrúčok nejako pozmeniť?

Áno. Výhodou našich obrúčok je ich nekonečné množstvo variácií. Je možné zmeniť farebnú kombináciu materiálov, počet a rozmiestnenie kamienkov, šírku obrúčok, typ povrchovej úpravy (z lesklej na matnú a pod.). A ak sa napriek tomu nerozhodnete, môžete si obrúčky sami navrhnúť, prípadne priniesť do predajne obrázok či nákres. Za vykonané zmeny neúčtujeme žiadne príplatky, iba v prípade, že by sa zmenila výsledná hmotnosť šperku a my by sme použili viac alebo menej materiálu na výrobu. Stačí navštíviť našich predajcov a spýtať sa.

Dá sa do obrúčok gravírovať meno alebo dátum sobáša?

Áno. Vďaka našim technológiám dokážeme gravírovať do vnútra obrúčok vaše mená, dátumy, alebo znaky. Jedná sa o presné nápisy podľa šablón. Samozrejmosťou je aj gravírovanie na vrchnú stranu obrúčok a to veľmi presne a rôznymi typmi písma. Odtlačky prstov, logá či váš ručný podpis sú gravírované s vysokou presnosťou.

Keď je obrúčka viacfarebná, je len pozlátená alebo sa skutočne skladá zo zlata rôznych farieb?

Toto je veľmi častá otázka, pretože mnoho zlatníkov nespája dva materiály do jedného celku. Klasickou ručnou prácou ostávajú v spojoch dierky a množstvo nedostatkov viditeľných voľným okom, a preto sa prikláňajú len k nafarbeniu, čo je v podstate akýsi druh oklamania zákazníka.

Naše kombinované obrúčky sú samozrejme zložené z dvoch a viacerých materiálov. Vďaka revolučnej technológii nazvanej SINTERING je viac rozdielnych farieb alebo typov materiálov vždy pod presne stanovenou teplotou a vo vákuu spájaných bez dier, prasklín a podobne. Investovali sme do technológií, a preto sú kombinované obrúčky dokonalé.

Nenašli ste odpoveď?

Neváhajte a kontaktujte nás, s radosťou vám zodpovieme doplňujúce otázky.