Technológia výroby

Laura Gold

Investovali sme do technológií, vďaka čomu máme bezkonkurenčné vybavenie na úrovni popredných svetových zlatníckych firiem. Tento jedinečný strojový park nám umožňuje realizovať technicky veľmi sofistikované modely.

Neexistujú pre nás žiadne obmedzenia v inovácii a dizajne.

Výroba materiálu

Na výrobu svadobných obrúčok používame vyberané a puncovým úradom schválené zliatiny.

Najčastejšie sa používa zliatina 14kt zlata (585/000), 18kt zlata (750/000), striebra a platiny.

Z kvalitne nalegovaného materiálu vyrábame bezspojové obrúčky, a to znamená, že na obrúčkach nie je vidno žiadne spoje, nedostatky či nerovnosti.

cnc úprava

CNC výroba

Pre presnú a čo najdetailnejšiu výrobu svadobných obrúčok používame najmodernejší 3D softvér, na ktorom namodelujeme obrúčky. Tie sa následne opracovávajú na CNC stroji. Vďaka modernej technológie CNC stroja sa vytvorí polotovar k ďalšiemu opracovaniu.

Spájanie materiálov

Vďaka našim technológiám je viac rozdielnych farieb alebo typov materiálov vždy pod presne stanovenou teplotou a vo vákuu spájaných bez dier, prasklín a podobne.

Technológiou SINTERING je možné kombinované obrúčky vyrábať spájaním materiálov rôznych farieb a tvarov v bezkonkurenčnej kvalite.

Profily

Všetky naše modely svadobných obrúčok sú vyrábané s vnútorným zaobleným profilom, čo zabezpečuje vyšší komfort a lepší pocit pri nosení, a taktiež pohodlné nasádzanie a snímanie obrúčok z prstov.

Vnútorný a vonkajší profil dokonale opracovaný s rovnakou hrúbkou materiálu v každom bode, čo zabezpečujú prvotriedne CNC stroje.

Osádzanie kamienkov

V spôsobe a v presnosti osádzania kameňov sme na slovenskom trhu jedineční. Skúsení zlatníci ručne osádzajú kamienky niekoľkými spôsobmi.

Presné rozloženie kamienkov a ich uchytenie zabezpečujú špeciálne zariadenia, ktoré zaistia, aby kamienky boli osadené v rovine a s presnými vzdialenosťami.

Spojením modernej technológie a skúseností našich zlatníkov, vieme dokonale osádzať všetky typy kamienkov.

Povrchová úprava

Pri výrobe svadobných obrúčok používame viacero typov povrchových úprav, ktoré korešpondujú so súčasným dizajnom a moderným štýlom s použitím najnovších nástrojov a špeciálnych metód.

Každý výrobok pred expedovaním prechádza prísnou výstupnou kontrolou, kde sa kontroluje okrem celku najmä kvalita povrchovej úpravy.

Laserové gravírovanie

Pre ďalšie zlepšenie kvality gravírovania sme investovali do nového laseru a teraz používame ešte výkonnejšie zariadenie. Laser umožňuje veľmi presné, jemné a čisté gravírovanie.

Showroom

Navštívte showroom Laura Gold a objavte najväčší výber svadobných obrúčok na Slovensku.